Річниця аварії на ЧАЕС: запрацював онлайн-архів спогадів ліквідаторів аварії
В онлайн-архіві зібрані спогади очевидців аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталась 31 рік тому.
У середу, 26 квітня, у 31-і роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС), розпочинає роботу онлайн-архів, у якому зібрані спогади очевидців тих трагічних подій. Ініціатором створення архіву виступив Міжнародний освітній центр (IBB), який базований у німецькому місті Дортмунді.
Як пояснили у IBB, чорнобильський архів усних історій, який зібрав свідчення ліквідаторів аварії, має надати поштовх для "дискусії щодо соціальних та людських аспектів Чорнобиля". Архів, який його організатори називають унікальним для світу,
Офіційні заходи
У день річниці аварії на ЧАЕС президент України Петро Порошенко зустрінеться з білоруським президентом Олександром Лукашенком у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Обидва лідери спільно вшанують пам'ять загиблих у чорнобильській катастрофі та відвідають низку об'єктів на ЧАЕС.
26 квітня минає 31 рік після того, як 26 квітня 1986 року сталась аварія на Чорнобильській атомній електростанції. ЧАЕС розташована у трьох кілометрах від Прип'яті та 18-ти кілометрах від Чорнобиля. ЧАЕС виробляла десяту частину електроенергії України. Роботу Чорнобильської АЕС повністю зупинили тільки в кінці 2000 року. У листопаді минулого року над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС встановлено захисну арку.